אוסף בדיחות כמו חול ואין מה לאכול – מותאם ל1 באפריל!

1 באפריל הגיע ואנחנו מציגים לקוראינו שמצאנו (ככל הנראה, אי אפשר לדעת בוודאות) את האתר ממנו מקבלי ההחלטות בשוק התקשורת הישראלי לוקחים טיעונים נגד IPv6! וגם, ידיעה קטנה ומעניינת לגבי נושא ה-IPv6 only.

למתעניינים ולסקרנים שאוהבים הרפתקאות ב"לחיצת כפתור", אתם מוזמנים ללחוץ על הקישור הזה, שיוביל אתכם ל"עולם קסום" מלא בתירוצים וטיעונים מגוחכים למה לא להטמיע IPv6. מן הראוי לציין שכל כניסה מחודשת לאתר (גם Refresh בדפדפן) מביא תירוץ או טיעון אחר בנושא. אנו מביאים זאת לידיעתכם, לאור העובדה שכמות השימוש בIPv6 ברשת האינטרנט הישראלי היא כמעט כלום. גם איגוד האינטרנט הישראלי טען זאת בכנסת לפני כ4 חודשים ובצדק, שכן יש להם אפשרות לצפות בתעבורת הרשת במחלף IIX ולנתח אותה לתוך סטטיסטיקה כרצונם.

אז מי משתמש בתירוצים האלה כדי לא לאמץ IPv6? לעניות דעתי, כמעט כולם. דיוק קטן: כל מי שלא מטמיע IPv6 או מנסה לקדם הטמעת IPv6 בצורה ברורה, כנראה מסכים עם לפחות טענה אחת ממאגר הטענות באתר המדובר.

אז מה עושים עם האתר הזה? קודם כל – המלצתי היא לקרוא את כל הטענות ההזויות (מקצתן כן וחלקן לא) ובעיקר לגחך, כפי שכתבתי עוד בהתחלה – מותאם ל1 באפריל. מי שמעוניין בכל זאת לעשות מצווה נוספת ביום חגיגי זה, מוזמן לשלוח אתר זה לחבריו. כדי לתבל את החגיגה הנה 2 תמונות (של 2 טיעונים דיי מרכזיים כנראה) שצילמתי מהאתר המדובר:

וכדי לא להשאיר את המצב כך, הנה לכם חדשות טובות – כזכור, באתר זה נכתב פעמים רבות על נושא IPv6-only (כמו פה, פה, פה ופה), הנה ידיעה נוספת וקטנה שאני מביא לקוראינו מאתר reddit, אותה ניתן לקרוא כאן. ההיפר-קישור הזה לreddit מציג היפר-קישור נוסף פה. החלק המעניין הוא זה:

TeamViewer-UDP now also works in IPv6-Only-Networks or where specific NAT-Technology prevent UDP via IPv4 from working.


כך למעשה, צוות הפיתוח של TeamViewer החליט להפעיל קישוריות IPv6 כך שהתוכנה תוכל להתחבר ברשתות IPv6 ללא קישוריות IPv4 זמינה (משהו שעדיין נדיר מכיוון שגם ברשתות סלולר בהן לכאורה יש רק קישוריות IPv6, יש מנגנון תרגום של NAT64-464XLAT, משהו שכתבנו עליו באופן מפורט פה). כמו כן, אם התוכנה תנסה להתחבר באמצעות רשת IPv4 אך הקישור יחסם מסיבה כלשהיא (לרוב בגלל בעיות עם NAT ולעיתים רחוקות יותר בעיה בהגדרות חומת אש), התוכנה תפעיל קישור IPv6 (שאין בו NAT מן הסתם) כדי להתחבר למחשב מרוחק.

"מתברר" (לקוראינו שקראו כבר פוסטים באתר הזה זה לא חדש) שאפשר לעבוד אחרת אם רוצים, במקום ללקט אוסף של בדיחות הזויות ולעשות הכול (להקים מנגוני תרגום כתובות-NAT, לקנות עוד כתובות IPv4 במחירים הזויים ולסרב להבין שצריך לעשות אחרת בתחום), רק כדי לא להטמיע IPv6.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *