פרסום סטטיסטיקות של ipv6-test.com לחודש אפריל

ניתוח לסטטיסטיקות הטריות של ipv6-test.com לחודש אפריל – וגם, חידוש מעניין של Facebook שיעזור לנו להבין עד כמה IPv6 מיושם ברחבי העולם.

מצורף קובץ pdf על תוצאות חודש אפריל פה.

לצערנו, לא השתנה הרבה (ולא אמור היה להשתנות, בגלל היעדר טיפול כרגע בנושא מצד חברות הISP) מאז פרסום הסטטיסטיקות של חודש פברואר ומרץ. אני מחכה שיצא השימוע של משרד התקשורת בנוגע לתיקון רישיונות ספקי האינטרנט בישראל, כך שכל אותן חברות יהיו חייבות ליישם IPv6 עד סוף 2018.

לאחרונה שמתי לב לכך שבקטגוריית IPv6 באתר reddit פורסם על כך שפייסבוק הכינו דף סטטיסטיקות בנוגע לאימוץ IPv6, בדומה למה שגוגל עשו מזמן. בהחלט יוזמה יפה של פייסבוק. מרפרוף על המפה עם הסטטיסטיקות של כל מדינה ומדינה, הנתונים מאוד דומים לאלה שמוצגים בדף הדומה שגוגל מספקים. ניתן להניח שפייסבוק לוקחים את הנתונים מהתחברות של משתמשים לשרתים שלהם ברחבי העולם, כך שהמידע אמור להיות אמין. בנוסף לכך, הרבה אתרים שמים תוספת ("פלאגין") של פייסבוק כך שיתאפשר להגיב תגובות באתר שלהם באמצעות פייסבוק, דבר אשר עוזר לפייסבוק לאסוף נתונים כמו כמה משתמשים מחוברים עם פרוטוקול IPv6. לכן, פייסבוק יכולים לבצע ניתוח נתונים על בסיס החיבורים האלה (גם כאשר מתחברים לאתר של פייסבוק וגם כאשר היא נחשבת לשירות צד שלישי) כדי להציג מידע למשתמשים בדף מרוכז.