תעלומת תוצאות השימוע בנושא IPv6

אתגר לקוראים שלנו – הקוראים שלנו מוזמנים להכנס לאתר משרד התקשורת, לחפש בהחלטות ובשימועים של משרד התקשורת את התוצאות של השימוע בנושא IPv6.

לפני שאתם יוצאים נחושים ומלאי מוטיבציה במסע "החיפושים" הזה, אני מציע קיצור דרך. בעבור המחפשים והנוברים באתר המשרד כדי למצוא את תוצאות השימוע, עצה קטנה ממני – אין באתר משרד התקשורת שום תוצאות של השימוע. אין דרך להשיג אותן כרגע. אפשר להכנס ללינק פה, שמחפש עבורכם מיידית כל מה שקשור לIPv6 (זו המילת חיפוש) בgov.il. את תוצאות השימוע, לא תמצאו. הסיבה לעיכוב (מאז ה29 בנובמבר עברו מעל לחודשיים) איננה ברורה. הדבר נכון לתאריך פרסום הפוסט כמובן, כולי תקווה שהדבר "יפסיק להיות נכון" והמסמך יתפרסם מתישהו.

כקורא ותיק יחסית של telecomnews.co.il (לאחרונה הצטרפו קוראים חדשים, אחרי שאבי וייס התראיין בערוץ 20), לאחרונה קראתי את הכתבה הזאת. בכתבה זו מופיע מסמך ממשלתי מעניין, שאפשר לעיין בו כאן. כפי שאבי וייס ציין בכתבה, למשרד התקשורת יש פרויקט צמיחה אחד בלבד – המכרז לתדרי דור 5 בסלולר. זהו.

לא אשקר לקוראיי אם אגיד שלא הופתעתי כלל שכל מה שקשור ל-IPv6 נעלם כלא היה. כפי שאין תוצאות של השימוע בנושא IPv6, אין גם צורך לציין שמדובר בפרוייקט שמקדם המשרד. למה? ככה. זכור לקוראינו כבר העיכוב המיותר בפרסום השימוע, כך שזה לא חדש שמשרד התקשורת לא עומד בלוחות זמנים שקבע, כמו במקרה הנוכחי בו עוסק הפוסט.

מכיוון שאני רואה צורך חשוב בקידום התהליך, עקבתי וחיכיתי למקרה בו אולי משרד התקשורת יפרסם את תוצאות השימוע מבלי שאצטרך להתערב, אפילו אם יפורסמו התוצאות באיחור. מכיוון שזה לא קרה, שלחתי (ב4.2.19) מכתב בדוא"ל לאדון שחר שיליאן בלשון הזאת:

שלום רב,
לאחרונה התבצע שימוע בנושא IPv6. מועד סיום השימוע עבר מזמן.

חיפשתי באתר את תוצאות השימוע ללא הצלחה. יתכן ופספסתי את הפרסום.

אשמח לקבל לינק לתוצאות אלה באתר משרד התקשורת.

תודה על המענה,

ליאב

אני חושב שבשלב הזה של הפוסט, כבר מיותר לציין שתגובה לא קיבלתי. ככל שאקבל תגובה, אביא זאת לידיעת הקוראים בפוסט חדש. לעניות דעתי, אין גם סיכוי לקבל כזאת. למה? כי ההשלכות של דחיית תהליך חשוב כמו הטמעת IPv6 בישראל כנראה לא חשובות, אז בוודאי מכתב (בדוא"ל) שכזה לא מעניין איש כנראה במשרד התקשורת.

המשך יבוא, וכנראה דיי בקרוב.