האיגוד יפעיל בקרוב קישוריות IPv6 לאתר המראה

לאחרונה, כשבדקתי באמצעות מחשב עם מערכת הפעלה מבוססת לינוקס, האם אני יכול לעדכן את התוכנות על המחשב (חבילות תוכנה, packages) משירות המראה (Mirror) שאיגוד האינטרנט הישראלי מפעיל עבור חבילות תוכנה להפצות לינוקס (כמו Debian, או Archlinux), הופתעתי לגלות שללא קישוריות IPv4 – אין לי אפשרות לגשת לשירות הזה.

המשך…

להמשך קריאה

IPv6 בישראל בהיעדר תמיכת הISP: סקירה על שיטת מנהור ללא תלות בספק האינטרנט

זה לא מפתיע מנקודת מבטי, שפוסט כזה צריך להתפרסם באתר הזה. כידוע, הטמעת IPv6 נדחתה מזה כבר שנים, ורק לאחרונה ניסה איגוד האינטרנט הישראלי להרים את הכפפה ובשיתוף משרד התקשורת – יש כוונות לפתור את המחדל העצום הזה. ספקי האינטרנט בישראל (למעט 018) אשמים לא פחות במצב הזה, דבר שהבהרתי בצורה ברורה בפוסט שסיכם את מסקנותיי לאחר כנס הIPv6 שהאיגוד קיים. כיום, במצב הזה נוצר "תחליף" לקישוריות IPv6 מהISPs הישראליים. מדובר בשיטת מנהור שקוראים לה 6in4 – שיטת מנהור של מנות מידע של IPv6 בתור "מנהרת" IPv4 אל ספק המנהור בחו"ל.

המשך…

להמשך קריאה

איך נפגעים התחרות בשוק התקשורת ואימוץ IPv6 על ידי פריסת הסיבים של פרטנר וסלקום?

לאחרונה פורסם בTelecomnews כתבה על פריסת סיבים אופטיים לבתים (אחת מתוך כתבות רבות שאבי וייס פרסם). אבי וייס צירף גם שאלתי ששלחתי למשרד התקשורת, שעד כה לא קיבלה מענה. ברור לקוראינו כיצד הדברים כבר עובדים בסוגיה הזאת – בחשאיות מוחלטת.

המשך…

להמשך קריאה

2 פרסומים טריים ומעניינים בפורום האיגוד

עבר בדיוק שבוע מאז כנס הIPv6 שהתקיים בתל אביב שאורגן על ידי איגוד האינטרנט הישראלי. את הכנס כבר סיקרתי בהרחבה, ואני מציג בפוסט זה 2 פוסטים חדשים שפורסמו בפורום האיגוד בנושא IPv6. אקדים ואומר שפוסט אחד (שהוא גם קצר מאוד) מציג בעיה שכבר קיימת ותמשיך להחריף כנראה, ובפוסט השני ישנו דיון שמעורר תהיות.

המשך…

להמשך קריאה

רשת מקומית ללא IPv4 – סיקור טכני על איך הדבר מתאפשר

רשת מקומית ללא פרוטוקול IPv4 עשויה לעזור למנהלי רשתות בניהול יעיל יותר של הרשת הארגונית שלהם. לא רק ניהול יעיל הוא נחלת רשת LAN ללא IPv4, אלא גם רשת כזאת תעזור באבטחת הרשת והמידע שעובר בו. השאלה המתבקשת מ"פרוייקט" מעניין שכזה – איך יתאפשר חיבור לשירותים רבים באינטרנט שנגישים רק בקישוריות IPv4? התשובה פשוטה – שימוש בטכניקת NAT64 (בשילוב של DNS64 וגם 464XLAT) פותר את הבעיה.

המשך…

להמשך קריאה
סגירת תפריט